strzałka do góry
Newsy/ Westworld, Sezon 1 na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray i DVD!

Jeden z największych przebojów w historii telewizji HBO®!
Produkcja nominowana do trzech Złotych Globów®.


Pierwszy serial dostępny w jakości 4K na Ultra HD Blu-ray™.Dziesięcioodcinkowy serial „Westworld” to mroczna odyseja o narodzinach sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu z Anthonym Hopkinsem, Edem Harrisem i Evan Rachel Wood w rolach głównych. Fascynująca powieść o świecie, w którym każdy człowiek może zrealizować nawet najbardziej wyrafinowane fantazje. Serial nominowany do trzech Złotych Globów® i zarazem jedna z najchętniej oglądanych produkcji w historii telewizji HBO® ukaże się w kolekcjonerskich wydaniach Blu-ray™ i DVD już 8 listopada. Serial jako pierwszy w historii będzie dostępny także w jakości 4K na Ultra HD Blu-ray™.

Westworld to futurystyczny park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcą parku Westworld jest genialny naukowiec Robert Ford (Anthony Hopkins) snujący ambitne wizje przyszłości. Jego pomocnikiem jest Bernard Lowe (Jeffrey Wright). W parku goście mogą spotkać tajemniczego Mężczyznę w czerni (Ed Harris) będącego uosobieniem zła, oraz Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood) - piękną i dobrą córkę farmera z prowincji. Do miasteczka, w pobliżu którego mieszka Dolores, przybywa niezwykle przystojny, sprawnie posługujący się bronią Teddy Flood (James Marsden).

„Westworld” to mroczna odyseja na temat sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu. W rozległym, odizolowanym parku rozrywki imitującym Dziki Zachód gość słono płaci za to, by stać się tym, kim zawsze pragnął być, i zrealizować swoje fantazje podczas przygód z „hostami” – androidami. Jednak za kulisami przedsięwzięcia nie wszystko jest w porządku, a „Westworld” w jednej chwili może zmienić się z parku rozrywki w najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi.

Twórcami serialu są nominowany do Oscara® Jonathan Nolan, reżyser głośnego serialu „Impersonalni” oraz nominowana do dwóch nagród Emmy® Lisa Joy („Tożsamość szpiega”) pełniący także obowiązki producentów wykonawczych i scenarzystów.

W głównych rolach w serialu „Westworld” występują zdobywca Oscara® Anthony Hopkins („Milczenie owiec”), czterokrotnie nominowany do Oscara® Ed Harris („Apollo 13”), nominowana do trzech Złotych Globów Evan Rachel Wood („Mildred Pierce”), James Marsden („X-Men: przyszłość która nadejdzie”), nominowana do Złotego Globu Thandie Newton („Rock’n’Rolla”) oraz laureat Złotego Globu® Jeffrey Wright („Casino Royale”). Inspiracją dla twórców był kultowy obraz Michaela Crichtona z 1973 roku pt. „Świat Dzikiego Zachodu”.

Film Michaela Crichtona dostarczył nam pomysłu. Zobaczyliśmy w nim świat, który zapragnęliśmy odkryć ponownie – mówi twórca serialu „Westworld” Jonathan Nolan. – Na początku zaczęliśmy z Lisą dyskutować na temat tego, co chcielibyśmy w tym świecie pokazać, na jakiej oprzeć go mitologii. Wkrótce wyglądaliśmy jak wariaci, ponieważ wszystkie pomysły, jakie nam przyszły do głowy, zapisywaliśmy na kartkach, które przypinaliśmy na ścianach naszego biura. Po kilku tygodniach zakryliśmy nimi nawet okna. Wtedy pomyśleliśmy, że to najwyższy czas, aby zabrać się zapisanie - dodaje Nolan.

Zrealizowany w 1973 roku „Świat Dzikiego Zachodu” był kinowym debiutem Michaela Crichtona - reżysera, scenarzysty, producenta i pisarza, który stworzył m.in. „Park Jurajski” i serial „Ostry dyżur”. Był to również pierwszy film, podczas którego realizacji po raz pierwszy wykorzystano animację komputerową. Obraz opowiadał o futurystycznym parku rozrywki obsługiwanym przez androidy, w którym jeden z robotów zostaje uszkodzony (Yul Brynner) i zaczyna zabijać gości.

Studio Warner Bros. od początku lat 90 rozważało realizację nowej wersji „Westworld”, Jednym z największych zwolenników tego pomysłu był uhonorowany trzema nagrodami Emmy® producent Jerry Weintraub, współtwórca znakomitego filmu „Wielki Liberace” oraz przebojowej serii „Ocean’s”. I to jemu udało się ostatecznie przekonać szefów studia do wyprodukowania odcinka pilotażowego serialu, on też zaproponował aby projektem zajęli się Jonathan Nolan i Lisa Joy.

Pracując nad „Westworld” Jonathan Nolan inspiracje czerpał z wielu źródeł: gry wideo takie jak „BioShock Infinite”, „Red Dead Redemtpion” czy „Skyrim” dostarczyły mu pomysłów narracyjnych, westerny Sergio Leone koncepcji wizualnej, powieści Philipa K. Dicka dylematów, jakie niesie ze sobą wykorzystanie sztucznej inteligencji, a seria gier „Grand Theft Auto” rozwiązań w jaki sposób zbudować trzymającą w napięciu, a jednocześnie skomplikowaną i rozbudowaną narrację.

W grach wideo, które w czasach gdy Michael Crichton pracował nad „Światem Dzikiego Zachodu” praktycznie nie istniały, dzieje się dziś bardzo wiele ciekawych rzeczy. Jedną  z nich jest wyjątkowy sposób opowiadania, w którym główny bohater, czyli gracz, jest w centrum wydarzeń, a jednocześnie fabuła toczy się dookoła niego. Przy czym musi być opowiedziana w sposób bardzo elastyczny, bowiem decyzja o tym co zrobi bohater, szczególnie w grach sandboxowyh takich jak „Skyrim” czy „Red Dead Redemtpion”, zależy od gracza, a ten może zareagować w sposób w jaki scenarzyści, by sobie tego nie życzyli, ale też muszą to przewidzieć, a co najważniejsze fabularnie wytłumaczyć – wyjaśnia Jonathan Nolan.

„Westworld” jest produkcją przede wszystkim rozrywkową, ale serial stawia ważne pytania na temat wykorzystania sztucznej inteligencji oraz konsekwencji tej decyzji. – Na sztuczną inteligencję nie należy patrzeć czy jest dobra czy zła, bowiem do pewnego stopnia jest odzwierciedleniem swoich twórców – wyjaśnia Lisa Joy. – To jak się zachowuje, jakimi wartościami się kieruje, czy czuje empatię wobec innych, to wszystko cechy, które sztuczne inteligencja „odziedzicza” po swoich twórcach. A moim zdaniem ludzkość, gdyby potraktować ją jako komputerowy program, ma w sobie wiele błędów, które przejawiają się choćby naszym stosunkiem do „innych” – dodaje Joy.

Na razie jesteśmy w takim miejscu historii, kiedy tworzona przez człowieka sztuczna inteligencja jest mu całkowicie podporządkowana. Ale ten „miesiąc miodowy” kiedyś się skończy. Wraz z zyskaniem przez pierwszą maszynę samoświadomości, znajdziemy się w opałach – mówi Jonathan Nolan.

Wyprodukowanie odcinka pilotażowego serialu kosztowało 25 milionów dolarów. Pierwszy sezon serialu zrealizowano w sumie za 100 milionów dolarów. Tak duży budżet zapewnił twórcom możliwość stworzenia na małym ekranie fascynującego świata, intrygującego fabularnie, ale i zachwycającego wizualnie.

Jedną z kluczowych decyzji podjętych przez twórców, była realizacja serialu na tradycyjnej taśmie filmowej 35 mm, co miało zapewnić produkcji pożądany wygląd, ale przyprawiło część ekipy o ból głowy, gdyż w dzisiejszych czasach coraz trudniej jest kupić taśmę filmową... Po nakręceniu, taśma filmowa była wywoływana a następnie skanowana i w dalszej części postprodukcji poddawana obróbce cyfrowej. Zdjęcia do odcinka pilotażowego trwały 22 dni i zrealizowano je w sierpniu 2014 roku w okolicach Los Angeles jak również mieście Moab w stanie Utah.

Wiele czasu poświęcono na przygotowanie muzyki, jaką zilustrowany został serial „Westworld”. Jej autorem jest Ramkin Djawadi, autor ścieżki dźwiękowej do serialu „Gry o tron”, ale również do filmów „Pacific Rim”, „Warcraft” oraz „Iron Man”. Obok oryginalnej muzyki skomponowanej przez Djawadiego, w serialu usłyszeć można nowe aranżacje przebojów, m.in.: „No Surprises” zespołu Radiohead, „Black Hole Sun” zespołu Soundgarden, „Pain It Black” zespołu The Rolling Stones, „Something I Can Never Have” formacji NineInch Nails czy „Back to Black” Amy Winehouse.

Pierwszy odcinek serialu „Westworld” zadebiutował w Ameryce Północnej i Australii 2 października 2016 roku. Dwa dni później trafił do Anglii i Wielkiej Brytanii, a później do kolejnych krajów. Na całym świecie wywołał entuzjazm wśród widzów i krytyków.

Premierowy odcinek „Westworld” w USA obejrzało w sumie 3,3 miliona widzów. W sumie pierwszy sezon serialu zobaczyło ponad 12 milionów widzów, co uczyniło z „Westworld” najchętniej oglądany serial w historii telewizji HBO®.

„Westworld” został niemalże jednogłośnie doceniony przez krytyków, którzy zgodnie pełen niespodzianek scenariusz, aktorstwo oraz wizualny rozmach produkcji. David Fear na łamach magazynu „Rolling Stone” nazwał serial „nienormalnie oglądalnym”, a Mary McNamara w „Los Angeles Times” zauważyła, że to właśnie dzięki taki produkcjom „pełnym fabularnych niespodzianek i intrygujących bohaterów telewizja HBO® pozostaje na tle konkurencji czymś wyjątkowym”.

W serwisie IMDb.com - największej filmowej bazie świata - serial „Westworld” zajmuje 28 miejsce na liście najlepszych produkcji telewizyjnych wszech czasów. Serial zdobył również trzy nominacje do Złotych Globów® (dla najlepszego serialu dramatycznego, dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym - Evan Rachel Wood oraz dla najlepszej aktorki drugoplanowej - Thandie Newton), trzy nagrody Emmy® oraz kilkadziesiąt innych nagród i nominacji.

Premierę drugiego sezonu „Westworld” zapowiedziano wstępnie na 2018 rok.

 

WYDANIE BLU-RAY 4K Ultra HD BLU-RAY™, BLU-RAY™ i DVD

Serial „Westworld” jako pierwszy w historii będzie dostępny także w jakości 4K na Ultra HD Blu-ray™.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY I DVD:

 • O serialu
 • Zaproszenie na plan filmowy
 • Ważny moment: Teddy kontra Mężczyzna w czerni
 • Ważny moment: Nieprzewidziane zachowania hosta
 • Witajcie w Westworld
 • Tworząc narrację
 • Sztuczna inteligencja: Realia i zagrożenia
 • Ważny moment: Maeve zyskuje odpowiedź
 • Ważny moment: Bernard odkrywa sabotażystę
 • Ważny moment: krwawa ofiara doktora Forda
 • Gagi z planu
 • Ważny moment: Prawda o Bernardzie
 • Ważny moment: Nowa narracja doktora Forda
 • Realizując marzenia: Pierwszy tydzień na planie Westworld
 • Tworzenie czołówki
 • Muzyczna metaforaKup teraz on-line:Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
To nie wypanda na DVD!

Okres dojrzewania to bardzo trudny moment. Co jednak jeśli stanie się jeszcze trudniejszy?

Pozłacany wiek już na DVD

Julian Fellowes, twórca "Downton Abbey", powraca z nowym serialem osadzonym w Nowym Jorku schyłku XIX wieku. W czasie wielkich przemian...

Doktor Strange w multiwersum obłędu na Blu-ray™ i DVD

Kontynuacja przygód jednego z najważniejszych bohaterów Marvela! W najnowszym filmie Doktor Strange otwiera swoje uniwersum, przesuwając jego granice...

Ambulans na Blu-ray™ i DVD

Brawurowy thriller w reżyserii Michaela Baya. Weteran wojenny Will Sharp usiłuje zdobyć fundusze na operację żony. Zwraca się o pomoc do...

Śmierć na Nilu na Blu-ray™ i DVD

Ekranizacja ponadczasowej powieści Agathy Christie w reżyserii Kenetha Branagha.
Kultowy detektyw Hercules Poirot (Kenneth Branagh) planuje spędzić...

Nasze magiczne Encanto na DVD

Wielki hit Disneya – niezwykle barwny, przepełniony muzyką i tańcem, oraz nagrodzony Oscarem® i Złotym Globem, najlepszy film animowany 2021...

Cyrano na Blu-ray™ i DVD

Adaptacja klasycznego tekstu - "Cyrano" to historia człowieka obdarzonego darem pięknego wysławiania się, pewną ręką w pojedynku...

King’s Man: Pierwsza misja na Blu-ray™ i DVD

Ekscytująca historia początków pierwszej na świecie niezależnej agencji wywiadowczej.

West Side Story na Blu-ray™ i DVD

Reżyser Steven Spielberg oraz scenarzysta Tony Kushner, zabierają widzów do Nowego Jorku roku 1957. "West Side Story" to nominowana do Oscara® w aż...

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a na 4K ULTRA HD, Blu-ray™ i DVD

Pełna tajemnic, magii i przygód filmowa podróż do świata czarów - Fantastyczne Zwierzęta powracają w wielkim stylu!

Wyjdź za mnie na Blu-ray™ i DVD

Jennifer Lopez w najbardziej współczesnej komedii romantycznej.

Belfast na Blu-ray™ i DVD

Opowieść o burzliwym okresie w historii tytułowego Belfastu i konsekwencjach, które dla życia dorastającego chłopca i jego rodziny...