strzałka do góry
Newsy/ Aquaman na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

Superprodukcja DC, która w kinach na całym świecie
zarobiła ponad miliard dolarów!

W rolach głównych:
Jason Momoa, Amber Heard, Nicole Kidman, Patrick Wilson,
Willem Dafoe oraz Dolph Lundgren.„Aquaman” to najbardziej dochodowa superprodukcja DC w historii, która w kinach na całym świecie zarobiła ponad 1,1 mld dolarów. Entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków film, w którym główne role zagrali Jason Momoa, Amber Heard, Nicole Kidman, Patrick Wilson, Willem Dafoe oraz Dolph Lundgren zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD już 24 kwietnia! 

Latarnik Thomas Curry ratuje przed śmiercią Atlannę (Nicole Kidman), księżniczkę podwodnego królestwa Atlantydy. Ich przypadkowe spotkanie staje się początkiem wielkiej miłości, której owocem jest syn – Arthur (Jason Momoa) potrafiący porozumiewać z morskimi stworzeniami. Ich szczęście nie trwa długo. Atlanna zostaje zmuszona do powrotu do Atlantydy pozostawiając syna pod opieką ojca oraz swojego zaufanego doradcy Nuidisa Vulko (Willem Dafoe). Pod jego okiem Arthur wyrasta na wyjątkowego wojownika.

Rok po inwazji armii Steppenwolfa, o czym opowiadał film „Liga Sprawiedliwości” w reżyserii Zacka Snydera, Arthur Curry zostaje zmuszony do stawienia czoła swojej przeszłości. Kiedy jego przyrodni brat Orm (Patrick Wilson) wypowiada wojnę światu na powierzchni, Mera (Amber Heard), córka jednego z jego sojuszników postanawia go powstrzymać. W tym celu wyrusza na powierzchnię, by odszukać Arthura i prosić go o pomoc. Sukces ich misji zależy od tego, czy uda im się odszukać zaginiony trójząb Atlana – legendarną broń, którą posługiwać się może jedynie prawowity władca Atlantydy. Tak rozpoczyna się pełna niebezpieczeństw podróż Arthura i Mery przez lądy i morze, dzięki której poznają tajemnice przeszłości i odnajdą miłość.

„Aquaman” to najnowsza superprodukcja inspirowana komiksową serią wydawnictwa DC Comics. Obraz wyreżyserował autor kultowej „Piły” i „Obecności” James Wan, a w tytułową rolę wcielił się Jason Momoa („Gra o tron”). Obok niego w obsadzie filmu znaleźli się: Amber Heard („Magic Mike XXL”), czterokrotnie nominowany do Oscara® Willem Dafoe („Pluton”), dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Patrick Wilson („Obecność”), zdobywczyni Oscara® Nicole Kidman („Wielkie kłamstewka”), Dolph Lundgren („Creed II”), Yahya Abdul-Mateen II (serial „The Get Down”) i Temuera Morrison („Gwiezdne wojny: Atak klonów”).

W polskiej wersji językowej wystąpili m.in. Jan Aleksandrowicz-Krasko (Arthur Curry), Ewa Prus (Mera), Kamil Pruban (Król Orm), Tomasz Schimscheiner (Vulko), Tamara Arciuch (Królowa Atlanna), Jarosław Boberek (Tom Curry), Michał Mikołajczak (Czarna Manta), Marcin Troński (Jesse).

Aquaman to niezwykle silny koleś, którego prawdziwy potencjał ujawnia się w walce.  Jednak najbardziej lubię w  nim to, że do działania motywują go czysto ludzkie pobudki. Dla mnie najważniejsza jest historia, którą opowiadam, a także to, aby los bohaterów nie był widzom obojętny oraz aby widzowie chcieli przeżywać tę przygodę razem z nimi – mówi o swoim najnowszym filmie reżyser i współscenarzysta James Wan. − Scenariusz opowiada przepiękną historię o losach dziecka, które odkrywa swoje moce, a później, już jako mężczyzna, wyrusza w podróż i zostaje królem.  Jednak w  całym filmie zdecydowanie przeważa jego beztroskie usposobienie, nawet kiedy bohater walczy o życie w  niesamowitej podwodnej wojnie – dodaje odtwórca roli tytułowej Jason Momoa.

Ponieważ związek rodziców Arthura był zakazany, on sam czuje się tym głęboko dotknięty, co wzmaga w nim jeszcze bardziej jego poczucie wyobcowania. Co istotne, Arthur odkrywa jako dziecko, że dysponuje różnorodnymi nadludzkimi zdolnościami. Potrafi oddychać pod wodą, pływać z ogromną prędkością, przebywać na dużych głębokościach i telepatycznie komunikować się z organizmami żyjącymi w  morzach i oceanach.  Poza umiejętnościami prezentowanymi pod wodą został też obdarowany nadludzkimi cechami przydatnymi na lądzie - jest niesamowicie silny, ma wyostrzone zmysły i nieprzenikalną skórę. 

W związku z tym, że podwodny świat Aquamana odgrywa tak istotną rolę w  całej historii, James Wan i jego zespół mieli poczucie, że Atlantydę i otaczające ją królestwa należy przedstawić w  sposób, w  jaki niepokazano jeszcze żadnej oceanicznej scenerii. Aby przenieść barwne wytwory własnej wyobraźni na ekran, Wan zaprosił do współpracy operatora Dona Burgessa, scenografa Billa Brzeskiego oraz projektantkę kostiumów Kym Barrett.  Jednak chyba największe wyzwanie przypadło w  udziale specjaliście od efektów wizualnych Kelvinowi McIlwainowi oraz jego zespołowi, którzy mieli za zadanie zrealizować każdy nierealny element, jaki można było sobie wyobrazić, od podwodnego megalopolis po walczące ze sobą morskie bestie, a nawet… falujące włosy.

James bardzo chciał zachować komiksowy charakter kostiumów – mówi Barrett, która musiała wziąć pod uwagę fakt, że duża część akcji rozgrywa się pod wodą, ponieważ miało to wpływ na większość materiałów wykorzystanych do uszycia około 2500 zaprojektowanych przez nią strojów.  – Arthur przenosi się ze świata na powierzchni na Atlantydę. Zmianę tę widać w  jego kostiumach – dodaje projektantka kostiumów. – Jest bohaterem trochę wbrew sobie samemu, rozdartym między lądem i morzem. Musi sprostać przeciwnościom losu i uwierzyć w  siebie, aby zasłużyć na miano króla. Odbywa klasyczną podróż szarego człowieka, w  czasie której nie tylko wygrał bitwę, ale nauczył się również współczuć. Lubię myśleć, że nasze kostiumy pomogły mu się przeistoczyć z mrocznego i ponurego faceta w  kogoś, kto wypełni swoje przeznaczenie jako bohater, który zjednoczy mieszkańców Atlantydy i ludzi – mówi KymBarrett.

Przed rozpoczęciem zdjęć do „Aquamana” odtwórcy głównych ról w filmie musieli przejść intensywny trening przygotowujący ich do udziału w produkcji, a przede wszystkim pozwalający później na wzięcie udziału w skomplikowanych scenach kaskaderskich. Po czterech i pół miesiącach szkolenia dla kaskaderów przez sześć dni w  tygodniu czujesz się trochę jak nadczłowiek – wspomina ten czas Amber Heard odtwórczyni roli Mery. Jason Momoa, który przyjechał na plan w  świetnej formie, utrzymał swój plan treningów, spędzając m.in. dużo czasu na ściance wspinaczkowej.

Filmowy Orm, czyli Patrick Wilson także intensywnie trenował w ramach przygotowań do roli.  – Kiedy Patrick otrzymał rolę, wiedząc, że stanie do walki naprzeciw Jasona Momoa, natychmiast powiedział: „Od dziś zaczynam ćwiczyć” – wspomina producent Peter Safran.  – Miał wręcz religijne podejście do swojego reżimu.  Ćwiczył każdego dnia tygodnia jeszcze zanim przyleciał na zdjęcia do Australii. Kiedy pojawił się na planie, nie można było jednoznacznie stwierdzić, kto wygrałby tę walkę - Orm czy Aquaman – dodaje producent.

Zdjęcia do filmu „Aquaman” powstawały głównie w  australijskim Gold Coast w  stanie Queensland, położonym na wschodnim wybrzeżu kontynentu, na południe od Brisbane.  Produkcja wykorzystała wszystkie dziewięć planów zdjęciowych umiejscowionych w  Village Roadshow Studios.  Pośród ponad 50 planów stworzonych na potrzeby filmu znalazły się m.in. lSala Tronowa i Koloseum na Atlantydzie, okręt wojenny króla Orma oraz imponujący tron Zmarłego Króla. Nawet biorąc pod uwagę ogromne przestrzenie, największym wyzwaniem związanym z filmowaniem przede wszystkim podwodnego świata stanowi... woda.  – Kiedy tylko jest to możliwe, staram się rezygnować ze wsparcia grafiki komputerowej.  Uwielbiam kręcić ujęcia z praktycznymi efektami. Lubię mieć możliwość ich zobaczenia i dotknięcia – mówi James Wan. 

Na ekrany kin film „Aquaman” wszedł 21 grudnia 2018 roku, a jego premierze towarzyszyły entuzjastyczne recenzje zarówno widzów i krytyków. Zainteresowanie najnowszą produkcją ze świata DC było olbrzymie. W sumie w kinach na całym świecie „Aquaman” zarobił ponad 1,1 mld dolarów stając się najbardziej dochodową produkcją ze świata DC. W Polsce film z Jasonem Momoą w roli tytułowej obejrzało ponad 750 tysięcy widzów.

 

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY:

  • Zanurz się w ponad 60 minut materiału z planu zdjęciowego w towarzystwie Króla Siedmiu Mórz!
  • Ekskluzywna zapowiedź filmu SHAZAM!
  • W głębinach świata Aquamana: Zobacz, jak kręcono film
  • Stając się Aquamanem: Wejdź do świata Jasona Momoi
  • Mroczne głębie Czarnej Manty: Poznaj historię najgroźniejszego przeciwnika Aquamana i wiele więcej!

 

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD:

  • James Wan: Twórca światów - James Wan, autor jednego z najambitniejszych filmów DC pomoże widzom przyjrzeć się dokładniej wyzwaniom aktorskim i technicznym, które piętrzyły się na drodze do stworzenia nowego filmowego świata.Artykuł przygotowany przez M.K.
Kup teraz on-line:Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
DIUNA: CZĘŚĆ DRUGA

Spektakularna kontynuacja wielkiego hitu już od 25 maja na 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD oraz w limitowanych wydaniach 4K UHD Steelbook...

Wonka już na Blu-ray™ i DVD!

Cudowna opowieść o tym, jak młody marzyciel Willy Wonka (w tej roli Timothée Chalamet) stał się największym na świecie wynalazcą, magikiem...

Aquaman i Zaginione Królestwo na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!

Zupełnie nowy rozdział w historii jednego z kluczowych członków Ligi Sprawiedliwości. Jason Momoa powraca jako Aquaman w pełnym akcji...

Marvels na Blu-ray™ i DVD!

Kapitan Marvel oraz jej dwie nowe towarzyszki, z pomocą Nicka Fury'ego i niezwykłego kota Goose'a, stają do walki z nową liderką...

Psi Patrol: Wielki Film na DVD!

Uwielbiane psiaki powracają w kolejnej niesamowitej przygodzie! Tym razem nieoczekiwanie zyskują supermoce! Psi Patrol: Wielki film już 17 stycznia...

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia na Blu-ray™ i DVD

Harrison Ford powraca w roli legendarnego bohatera w finałowej odsłonie kultowej serii.

Oppenheimer na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!

Uznany reżyser/scenarzysta Christopher Nolan przedstawia arcydzieło, które trzeba zobaczyć. OPPENHEIMER to opowieść o człowieku i chwili,...

Barbie już na Blu-ray™ i DVD!

Barbie, wielki hit światowego box office i globalny fenomen nominowanej do Oscara® Grety Gerwig 4 na Blu-ray™ i DVD.

Transformers: Przebudzenie Bestii już na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!

Transformers: Przebudzenie Bestii to kolejna odsłona filmowej serii o walkach wielkich robotów, powstałej w oparciu o zabawki firmy Hasbro....

Między nami żywiołami już na DVD!

Zachwycający energią i kreatywnością hit od Disney i Pixar. Iskra i Wodek zapraszają na niezwykłą przygodę w Mieście Żywiołów.

Mission: Impossible 7 - Dead Reckoning - Part One na 4K UHD™, BLU-RAY™ I DVD!

W najnowszym filmie Ethan Hunt i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję, poszukując nowej, przerażającej broni, która...

Mała Syrenka. Film już na Blu-ray™ i DVD!

Kultowa historia uwielbianej Arielki i jedna z najpiękniejszych klasycznych animacji Disneya w nowej, aktorskiej odsłonie. Ta fabularna adaptacja...