strzałka do góry
Newsy/ Godzina prawdy na DVD!

Thomas Jane, Anne Heche i Jason Patrick
w filmie Petera Facinelli’egoCo zrobisz, kiedy twoje dziecko zniknie? Ta historia może przydarzyć się także tobie. To miały być idealne wakacje. Rodzinny wyjazd, camping i tylko ich troje. Nie spodziewają się jednak, że to, co miało być wymarzonym czasem spędzonym z najbliższymi, szybko przemieni się w koszmar. Kiedy pewnego dnia zniknie ich córka, ta para zrobi wszystko, aby ją odnaleźć.

Pozostawieni sami sobie, bez pomocy policji, rozpoczną śledztwo, które odkryje mroczną tajemnicę zniknięcia ich dziecka. Czy są na nią gotowi? Czy uda im się odzyskać ukochaną córeczkę? Co zrobi rodzic, aby odzyskać swoje dziecko? „Godzina prawdy” to trzymający w napięciu thriller, który poruszy każdego widza.

W główne role wcielili się: trzykrotnie nominowany do Złotych Globów Thomas Jane, gwiazdor kina akcji („Punisher”, „Nocny patrol”, „Predator”) oraz nominowana do nagrody Emmy Anne Heche („John Q”, „Siedem dni, siedem nocy”, „Donnie Brasco”) w roli rodziców, którzy nie cofną się przed niczym, aby odkryć prawdę zniknięcia córki. Na ekranie partnerują im Jason Patric („Bez mojej zgody”, „Uśpieni”, „Straceni chłopcy”), Giovanni Capitello („Zakazany owoc”) oraz Lucas Bentley („Sposób na morderstwo”, „Zabójcy”).

Reżyserem i scenarzystą „Godziny prawdy” jest aktor z kultowej sagi „Zmierzch”, wcielający się w doktora Carlisle’a Cullena Peter Facinelli. Nie jest to jednak jego pierwszy raz, kiedy usiadł na stołku reżyserskim. Jego debiutem był komediodramat „Breaking&Exiting”, opowiadający historię włamywacza, który próbuje powstrzymać od samobójstwa właścicielkę domu. Film ten okazał się wstępem do rozważań na temat życia i straty, stając się tym samym punktem wyjścia dla „Godziny Prawdy”.

Najnowsza produkcja reżyserowana przez Facinelli’ego kiełkowała w jego głowie przez wiele lat, ale kiedy rozpoczął spisywanie go na kanwy scenariusza, kompletne dzieło powstało w ciągu trzech tygodni. Swoistą „mapą drogową” dla całej historii jest pięć etapów psychologicznych, które zostały zdiagnozowane przez Elisabeth Kubler-Ross, a nazwanych później „pięcioma etapami żałoby”. Nie odnosi się ona wyłącznie do utraty bliskich, ale również traumatycznych przeżyć, zakończenia jakiegoś rozdziału w życiu czy rozstania. Temat ten fascynował Facinelli’ego od studiów aktorskich i postanowił rozwinąć go, podchodząc do niego w formie opowieści filmowej.

Reżyser opowiadając o pracy z aktorami podkreślił, jak gładko przebiegała współpraca: „Odtwórcy głównych ról mają zupełnie inne metody pracy na planie. Anne Heche to bardzo emocjonalna aktorka, doskonale zrozumiała swą postać, jej uczucia i motywacje. Porozumiewaliśmy się bez słów. Thomas Jane zaś woli rozpracować każdy element, z którego składa się jego bohater. Spędziliśmy wiele czasu na wspólnych rozważaniach, co doprowadziło nas w naprawdę interesujące rejony. Anne i Jason dużo wnieśli do całej historii, nie tylko swoich ról”.
Artykuł przygotowany przez P.P.
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Scooby-Doo! i Legenda Miecza już na DVD!

34. pełnometrażowy film animowany z serii Scooby-Doo! Tym razem piątka przyjaciół zostanie przeniesiona przez czarownice do epoki rycerzy,...

Psy i Koty 3: Łapa w łapę już na DVD!

Uwielbiane na całym świecie zwierzęta domowe wracają do akcji! Tym razem psy i koty będą musiały wspólnie połączyć siły, by utrzymać ład...

Wiedźmy już na DVD i Blu-ray™!

Wspaniała adaptacja ponadczasowej opowieści Roalda Dahla, stworzona przez światowej klasy filmowców i fantastycznych aktorów.

Żelazna rocznica "Gry o tron"! Kompletna kolekcja na 4K UHD™, Blu-ray™ i DVD!

Dziesiąta rocznica premiery najbardziej utytułowanego serialu HBO®, uhonorowanego Złotym Globem® i 59 nagrodami Emmy®!

Wonder Woman 1984 już na 4K Ultra HD™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD!

Gal Gadot powraca jako Wonder Woman w nowej superprodukcji Patty Jenkins! Diana ponownie staje do walki o przyszłość świata.

Jojo Rabbit już na Blu-ray™ i DVD!

Zaskakująca czarna komedia w reżyserii
Taika Waititi o rozwijającym się w młodej głowie fanatyzmie w czasach II wojny światowej.

Od nowa na DVD!

Rewelacyjny serial, który wciąga od pierwszej sekundy!
Znakomita obsada: Nicole Kidman, Hugh Grant, Donald Sutherland, Edgar Ramirez oraz Noah Jupe.

Scooby Doo! I... zgadnij kto? już na DVD!

Doskonała zabawa ze Scooby-Doo! i znanymi postaciami świata popkultury - Wonder Woman, Abraham Lincoln i Chris Paul w zupełnie nowych rolach!

Godzina prawdy na DVD!

Najnowsza produkcja reżyserowana przez Facinelli’ego.
W rolach głównych: Thomas Jane, Anne Heche i Jason Patrick

Music na DVD i VOD!

Legenda światowej muzyki SIA,
w reżyserskim debiucie stworzyła odważną i prowokującą wersję filmowego musicalu.
MUSIC to mocny,...

Mowa ptaków na DVD i VOD!

Mowa ptaków w reżyserii Xawerego Żuławskiego, ekranowy dialog pomiędzy ojcem i synem, nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie...

Mulan już na Blu-ray i DVD!

Disney przedstawia historię Mulan - nieustraszonej, młodej kobiety, która ryzykuje wszystko w imię miłości do rodziny i swojego kraju,...