strzałka do góry
Newsy/ Reminiscencja już na DVD i Blu-ray™

Postapokaliptyczny thriller już na Blu-ray™ i DVD!Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości, w której podróż przez utracone wspomnienia staje się możliwa. Reminiscencja ukaże się na DVD i Blu-ray™ już 24 listopada. 

Nick Bannister (Jackman), prywatny detektyw umysłu, porusza się po mrocznym, pociągającym świecie przeszłości, pomagając swoim klientom uzyskać dostęp do utraconych wspomnień. Żyjąc na obrzeżach zatopionego Miami, jego życie zmienia się na zawsze, gdy przyjmuje nową klientkę, Mae (Ferguson). Prosta sprawa rzeczy zgubionych i znalezionych staje się niebezpieczną obsesją. Gdy Bannister walczy o odkrycie prawdy na temat zniknięcia Mae, odkrywa brutalny spisek i musi ostatecznie odpowiedzieć na pytanie: jak daleko posunąłbyś się, by zatrzymać tych, których kochasz?

Mój bohater Nick Bannister jest weteranem wojennym, który podczas wojny używał nowoczesnej technologii. Jesteśmy w niedalekiej przyszłości. Miami jest zalane, przypomina Wenecję. W tym zmienionym klimacie jest tak gorąco, że ludzie żyją nocami, ponieważ funkcjonowanie w dzień staje się niebezpieczne. Moja postać prowadzi firmę, korzystającą z technologii zwanej maszyną wspomnień, która podczas wojny była używana do wchodzenia w umysły ludzi i znajdowania prawdy o tym, co się wydarzyło - w zasadzie służyła do ich przesłuchiwania. Dzięki tej maszynie możliwe jest przeżywanie wspomnień na nowo – mówi o swojej postaci Hugh Jackman.

Aktor od samego początku był zafascynowany scenariuszem oraz światem stworzonym przez reżyserkę Lisę Joy – pisarkę, producentkę i reżyserkę, która ma na swoim koncie świetnie przyjęty serial produkcji HBO „Westworld”. Skąd wziął się pomysł na fascynujący scenariusz, przenoszący widza w przyszłość?

Gdy będąc w ciąży Joy dowiedziała się o śmierci swojego dziadka, wspomnienia zaczęły wracać. Wizja zakończenia się jednego życia, a narodzin nowego, stała się motywem do zastanawiania nad wspomnieniami jakie człowiek gromadzi przez całe swoje życie.

Niektóre z najbardziej niesamowitych momentów życia tkwią w naszych głowach, są to historie do których wciąż wracamy, które sprawiają, że warto żyć. Czasami te historie nie są udostępniane nikomu innemu, więc kiedy odchodzisz, one odchodzą wraz z tobą. Myślę, że w końcu wszyscy stajemy się opowieściami. Łączymy się przez pokolenia. Zawsze w głowie miałam taka myśl: „Spróbuj, aby twoje czyny były dobre, abyś dodała temu światu więcej radości, niż z niego wyniosłaś” - mówi reżyserka.

Joy doskonale wiedziała, kogo chce obsadzić w swoim filmie – rola Nicka została stworzona specjalnie z myślą o Hugh Jackmanie. Uwage Jackmana przykuł przede wszystko, zaskakujący i intrygujący scenariusz.

Po przeczytaniu 20 stron scenariusza, zadzwoniłem do mojego agenta i powiedziałem: Nie skończyłem jeszcze czytać, ale na pewno zrobię ten film. Pomyślałem, że świat przedstawiony w filmie jest bardzo oryginalny. Uważam, że widzowie coraz częściej chodzą do kina, żeby zobaczyć coś, czego wcześniej nie widzieli. Zanurzyć się w świecie, którego nie znają. Chcą wyruszyć w podróż, której się nie spodziewają i właśnie to otrzymują od Lisy Joy. Reminiscencja ma jedno z najlepszych zakończeń, z jakimi spotkałem się ostatnio w kinie – mówi aktor.

Akcja Reminiscencji umiejscowiona jest w świecie przyszłości, zniszczonym przez katastrofę klimatyczną.  Aby przedstawić w filmie futurystyczne, zatopione Miami, Joy zwróciła się o pomoc do swoich przyjaciół z którymi współpracowała przy „Westworld” czyli Paula Camerona, Howarda Cummingsa i Marka Yoshikawy. Z pomocą specjalistów od efektów wizualnych, udało się umieścić miasto pod wodą, lecz okazało się, że nagrywanie scen w takich warunkach nie będzie proste. Ekipa nagrywała sceny korzystając z łodzi, co jednak, jak mówi Lisa Joy, sprawiało im dużo zabawy.Dzięki filmowaniu scen po części w prawdziwej wodzie, udało się osiągnąć bardzo realistyczny efekt, którego oczekiwała reżyserka.

Reminiscencja, ekscytujący, dystopijny kryminał,zadebiutuje na DVD i Blu-ray™ już 24 listopada. 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™:

  • Komentarze Hugh Jackmana, Thandiwe Newton i innych
  • Kulisy filmu; Tworzenie wspomnienia – czym jest Reminiscencja? Reżyser Lisa Joy opowiada o procesie powstawania filmu, tworzeniu Hologauze – specjalnego tiulu do projekcji 3D, o korzyściach  płynących z praktycznego nagrywania oraz o roli muzyki w kinie i we wspomnieniach
  • Teledysk do piosenki „Save My Love”, stworzonej na potrzeby filmu
  • Welcome To Westworld – Zwiastun serialu HBO “Westworld.”

 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Tworzenie Wspomnienia – Czym jest Reminiscencja? Reżyser Lisa Joy opowiada o procesie powstawania filmu, tworzeniu Hologauze – specjalnego tiulu do projekcji 3D, o korzyściach  płynących z praktycznego nagrywania oraz o roli muzyki w kinie i we wspomnieniach.

 

 

Artykuł przygotowany przez B.L.
Kup teraz on-line:

Znajdź w sklepach stacjonarnych:

Więcej newsów
Sing 2 na Blu-ray™ i DVD

Ulubieni bohaterowie filmu "Sing" powracają w roztańczonej i rozśpiewanej produkcji studia Illumination!

Batman na 4K ULTRA HD, Blu-ray™ i DVD

W skorumpowanym Gotham City wraz z morderstwem burmistrza pojawia się całkowicie nowa groźba.
Powrót kultowej postaci w najbardziej...

GWIEZDNE WOJNY na BLU-RAY™ I DVD

Trylogia sequeli obejmująca epizody 7-9 kultowej sagi wszech czasów oraz osadzone w bogatym uniwersum świata Star Wars "Łotr 1" i "Han...

Ostatniej nocy w Soho na Blu-ray™ i DVD

W thrillerze psychologicznym młoda projektantka mody, w tajemniczy sposób przenosi się do Londynu lat 60., gdzie spotyka uzdolnioną piosenkarkę,...

Rodzina Addamsów 2 na Blu-ray™ i DVD

Morticia i Gomez są zrozpaczeni tym, że ich dzieci tak szybko dorastają. Aby odzyskać dawną więź, rodzice postanawiają wyruszyć na wspólne...

Halloween zabija na Blu-ray™ i DVD

Zamaskowany zabójca, który urządził sobie krwawą zabawę w mieście, okazuje się zdecydowanie trudniejszy do pokonania niż mogłoby się wydawać.

Scooby Doo! I... zgadnij kto? część 2 i 3 już na DVD!

Najsłynniejszy gadający pies świata znowu wkracza do akcji! W kolejnych częściach nowej serii przygód Scooby-Doo będzie musiał rozwiązać...

Rodzinka rządzi już na Blu-ray™ i DVD!

Kontynuacja nominowanej do Oscara® przebojowej, animowanej komedii Dzieciak rządzi studia DreamWorks Animation.

Eternals na Blu-ray™ i DVD

Najnowsza produkcja Marvel Studios. Nieśmiertelni herosi przez tysiące lat pozostający w ukryciu, w obliczu zagrożenia muszą zjednoczyć...

Matrix Zmartwychwstania na 4K ULTRA HD, Blu-ray™ i DVD

Neo i Trinity powracają w kolejnej odsłonie kultowej serii filmów!
Długo wyczekiwana czwarta część serii, która zrewolucjonizowała swój...

Dom Gucci na Blu-ray™ i DVD

Najnowszy film Ridleya Scotta z Lady Gagą i Adamem Driverem w rolach głównych! Film inspirowany tragiczną historią rodziny stojącej za włoskim...

King Richard: Zwycięska Rodzina na Blu-ray™ i DVD

Prawdziwa historia rodziny, której niezachwiana wiara zaprowadziła siostry Williams ze zniszczonych boisk Comption na najsłynniejsze tenisowe korty.