strzałka do góry
Newsy/ King’s Man: Pierwsza misja na Blu-ray™ i DVD

PREQUEL FILMOWYCH HITÓW
„KINGSMAN: TAJNE SŁUŻBY” I „KINGSMAN: ZŁOTY KRĄG” PONOWNIE W REŻYSERII MATTHEW VAUGHNA
JUŻ NA BLU-RAY I DVD!Matthew Vaughn, twórca świetnie przyjętych filmów o agencji Kingsman wraca z kolejną odsłoną historii o tajnej organizacji, powołanej w celu utrzymania pokoju na świecie. Tym razem akcja rozgrywa się w czasach I wojny światowej i pokazuje ekscytującą historię początków pierwszej na świecie niezależnej agencji wywiadowczej. Najgorsi tyrani i zbrodniarze w historii spiskują, by wywołać wojnę, której ofiarą padną miliony ludzi. I tylko jeden człowiek może ich powstrzymać. Premiera filmu na Blu-ray™ i DVD, a także w pakiecie trzech filmów z serii „Kingsman” na DVD już 1 lipca.

W roku 2014 film „Kingsman: Tajne służby” przedstawił światu Harry'ego Harta (Colin Firth), zaskakująco ułożonego szpiega-dżentelmena i Gary'ego „Eggsy” Unwina (Taron Egerton), chłopaka z trudną przeszłością, desperacko poszukującego ojcowskiego wzorca. Harry zwerbował Eggsy'ego, wyszkolił go w dżentelmeńskim obyciu oraz szpiegowskim fachu, a wraz z oddziałem Kingsmanów para pokonała nikczemnego miliardera z branży technologicznej Richmonda Valentine'a (Samuel L. Jackson). W sequelu z 2017 roku „Kingsman: Złoty Krąg” poznaliśmy amerykański odpowiednik brytyjskiej organizacji w postaci agencji Statesman, a zło przybrało tym razem postać przedsiębiorczej dilerki narkotyków Poppy Adams (Julianne Moore).

W najnowszej odsłonie zatytułowanej „King’s Man: Pierwsza misja” historia dzieje się ponad sto lat wcześniej, w cieniu I wojny światowej, co daje okazję do naszkicowania genezy agencji Kingsman.
Chciałem zrobić coś inaczej – wyjaśnia Matthew Vaughn, scenarzysta, reżyser i producent filmu. Chciałem pokazać wielką, epicką przygodę. W czasach mojego dzieciństwa filmy takie jak „Lawrence z Arabii” panowały na ekranach i były zarazem epickie i nie nudne. Pomyślałem sobie więc, że chętnie wskrzesiłbym ten gatunek. A skoro już zaswędziało, to trzeba było podrapać.

Oznaczało to konieczność wprowadzenia zasadniczej zmiany tonu, jak wyjaśnia Karl Gajdusek, który współtworzył scenariusz z Vaughnem: Dość szybko zaczęło stawać się jasne, że będziemy pisać scenariusz, który nie wpisze się w klimat dwóch pierwszych, ale będzie posiadał swój własny, nowy charakter. Stanowi on osobliwą mieszankę niegrzecznej, punkowej, radykalnej wersji historii z powagą i emocjami należnymi bezmiarowi ofiar I wojny światowej.

Gajdusek uważa, że takie podejście wymagało wyjątkowej dbałości o detale. Nasze daty są poprawne, przedstawione wydarzenia są prawdziwe, co przydaje obrazowi wiarygodności. Sugerujemy tylko, że nasza historia toczyła się zakulisowo, w dyskretnych pomieszczeniach – stwierdza scenarzysta.
Daniel Brühl, który w filmie odtwarza historyczną postać Erika Jana Hanussena, uważa, że film zawiera element edukacyjny. Tak, to rozrywkowy film akcji, z humorem i wszystkimi innymi elementami, ale jest to także bardzo zabawna lekcja historii – zauważa. Chociaż opowieść została wymyślona na nowo, to konflikty są prawdziwe, podobnie jak niektóre postacie, a to rzeczywiście budzi ciekawość, ponieważ widz czegoś się uczy lub przypomina sobie pewien rozdział historii.

Brühl dodaje: Scenariusz mnie powalił. Trudno było się oderwać. Przypomniało mi się kręcenie „Bękartów wojny” z Quentinem Tarantino. W pewnym sensie ta produkcja jest podobna, ponieważ na nowo odkrywa historię, łącząc fikcyjne postacie z wieloma prawdziwymi i bezdyskusyjnie fascynującymi, a w dodatku miesza ich wszystkich w doskonale sensowny sposób.

„King’s Man: Pierwsza misja” to także plejada utalentowanych aktorów, którzy do swoich ról wnoszą głębię, wiarygodność, a także humor i wrażliwość. Harris Dickinson wciela się w młodego głównego bohatera filmu – Conrada Oxforda. Jego ojcem, Orlandem Oxfordem, księciem Oxfordu i założycielem agencji Kingsman jest w tym filmie rewelacyjny Ralph Fiennes. Obok nich zobaczyć możemy również między innymi Gemmę Arterton, Rhysa Ifansa w znakomitej roli Rasputina, czy wcielającego się równocześnie w trzech wielkich władców (Jerzego V, Wilhelma II i Mikołaja II) Toma Hollandera.

Wierne odtworzenie realiów czasów I wojny światowej nie należało do najłatwiejszych zadań, ale twórcy wykonali swoją pracę z wielką klasą. Scenografie przygotowane przez Darrena Gilford i jego zespół zaskakują autentycznością, a znakomite zdjęcia Bena Davisa sprawiają, że na ten film patrzy się z wielką przyjemnością.

Współscenarzysta Karl Gajdusek uważa, że rozmach i skala filmu przesuwa tę franczyzę na kolejny poziom. Myślę, że to, co zaskoczy ludzi, to epicki charakter tego filmu. Wykorzystujemy teleobiektywy, statystów i sceny batalistyczne zgodnie z tradycją wielkich epickich filmów wojennych. Ten film ma rozmach i momentami jest bardzo poważny – komentuje Gajdusek.

Dla Matthew Vaughna oś czasowa „King's Man: Pierwsza misja” dopiero się zaczyna. To jest prawdziwy fundament tego, czym jest Kingsman – stwierdza Vaughn. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie na tyle dobrze, że będziemy mogli w tej serii przejść przez historię – dekada po dekadzie – by pokazać, jak ewoluował fach tajnego agenta.

„King's Man: Pierwsza misja” to epicka przygoda, na której się uśmiejecie. Trochę też popłaczecie. Wybierzecie się w podróż, jakiej się nie spodziewacie. Jeśli jesteście fanami serii „Kingsman”, ten film potwierdzi, dlaczego nim jesteście. A jeśli jeszcze nie, to mamy nadzieję, że nawrócicie się po projekcji – podsumowuje reżyser.

Film „King’s Man: Pierwsza misja” zadebiutował w Polsce 5 stycznia 2022 roku i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez widzów. W kinach obejrzało go 150 tysięcy osób, a 1 lipca ukaże się na Blu-ray™, DVD oraz w kolekcjonerskim wydaniu trzech filmów z serii Kingsman na DVD.

 

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™:

 • King’s Man: Początek wielkiej gry:
  • Stracone pokolenie
  • Oxfordczycy i łotrzy
  • Świat jest teatrem
  • Narzędzia wojny
  • Szczęście sprzyja odważnym
  • Kingsman. Niech żyją!
 • Ziemia niczyja: scena walki na noże
 • Cześć bohaterom
 • Zwiastun

 

 

 

Artykuł przygotowany przez B.L.
Kup teraz on-line:Więcej newsów
Wiking na 4K Ultra HD, Blu-ray™ i DVD

Przepełniona akcją epicka opowieść ukazująca losy młodego księcia Wikingów, który obiecuje pomścić śmierć ojca.

To nie wypanda na DVD!

Okres dojrzewania to bardzo trudny moment. Co jednak jeśli stanie się jeszcze trudniejszy?

Pozłacany wiek już na DVD

Julian Fellowes, twórca "Downton Abbey", powraca z nowym serialem osadzonym w Nowym Jorku schyłku XIX wieku. W czasie wielkich przemian...

Doktor Strange w multiwersum obłędu na Blu-ray™ i DVD

Kontynuacja przygód jednego z najważniejszych bohaterów Marvela! W najnowszym filmie Doktor Strange otwiera swoje uniwersum, przesuwając jego granice...

Ambulans na Blu-ray™ i DVD

Brawurowy thriller w reżyserii Michaela Baya. Weteran wojenny Will Sharp usiłuje zdobyć fundusze na operację żony. Zwraca się o pomoc do...

Śmierć na Nilu na Blu-ray™ i DVD

Ekranizacja ponadczasowej powieści Agathy Christie w reżyserii Kenetha Branagha.
Kultowy detektyw Hercules Poirot (Kenneth Branagh) planuje spędzić...

Nasze magiczne Encanto na DVD

Wielki hit Disneya – niezwykle barwny, przepełniony muzyką i tańcem, oraz nagrodzony Oscarem® i Złotym Globem, najlepszy film animowany 2021...

Cyrano na Blu-ray™ i DVD

Adaptacja klasycznego tekstu - "Cyrano" to historia człowieka obdarzonego darem pięknego wysławiania się, pewną ręką w pojedynku...

King’s Man: Pierwsza misja na Blu-ray™ i DVD

Ekscytująca historia początków pierwszej na świecie niezależnej agencji wywiadowczej.

West Side Story na Blu-ray™ i DVD

Reżyser Steven Spielberg oraz scenarzysta Tony Kushner, zabierają widzów do Nowego Jorku roku 1957. "West Side Story" to nominowana do Oscara® w aż...

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a na 4K ULTRA HD, Blu-ray™ i DVD

Pełna tajemnic, magii i przygód filmowa podróż do świata czarów - Fantastyczne Zwierzęta powracają w wielkim stylu!

Wyjdź za mnie na Blu-ray™ i DVD

Jennifer Lopez w najbardziej współczesnej komedii romantycznej.